سبك زندگي شهدا بهترين قبله نماست/ مسئولان در فعاليت هاي بين المللي به بيراهه نروند

IMG_0432.JPG

دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تأكيد بر اينكه مسئولان در فعاليت هاي بين المللي به بيراهه نروند ؛ گفت: خون شهيدان و پايداري خانواده هاي آنها پشتوانه عظيم مذاكرات هسته اي است.

به گزارش ستاد خبري بزرگداشت سه هزار شهيد استان سمنان، لاله افتخاری در همایش همراز شقایق ها که با حضور مادران، همسران و فرزندان شهدا و جمع کثیری از بانوان در سالن ورزشی غدیر سمنان برگزار شد، با بيان اينكه جهاد سپري محكم و نگه دارنده است، اظهار داشت: جهاد و پايداري در مكتب وحي و قرآن جايگاه ويژه دارد و خداوند جايگاهي وي‍ژه را براي جهادگران در بهشت برين قرار داده است.

وي با اشاره به اينكه بار ديگر استان سمنان با برگزاري كنگره بزرگداشت سه هزار شهيد مزين و معطر به نام شهدا شده است، افزود: شهدا چراغ هاي چشمك زن،‌تلنگري براي غافلان، يادآور و تذكره اي براي ما هستند و با وجود چنين شهدايي نبايد راه را به بيراهه رويم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از سمنان، لاله افتخاری در همایش همراز شقایق ها که با حضور مادران، همسران و فرزندان شهدا و جمع کثیری از بانوان در سالن ورزشی غدیر سمنان برگزار شد، با بيان اينكه جهاد سپري محكم و نگه دارنده است، اظهار داشت: جهاد و پايداري در مكتب وحي و قرآن جايگاه ويژه دارد و خداوند جايگاهي وي‍ژه را براي جهادگران در بهشت برين قرار داده است.

وي با اشاره به اينكه بار ديگر استان سمنان با برگزاري كنگره بزرگداشت سه هزار شهيد مزين و معطر به نام شهدا شده است، افزود: شهدا چراغ هاي چشمك زن،‌تلنگري براي غافلان، يادآور و تذكره اي براي ما هستند و با وجود چنين شهدايي نبايد راه را به بيراهه رويم.

دبير كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي، حضرت زينب (س) را الگوي خانواده هاي شهدا عنوان كرد و گفت: صبر و استقامت مادران و همسران شهدا، پرستاري و خدمتگذاري زينب گونه بانوان از جانبازان و چشم انتظاري خانواده هاي جاويدالاثر همگي از الطاف خداوند متعال است و بايد شكرگذار اين نعمت الهي باشيم.

افتخاري با تأكيد بر اينكه دشمنان با تهاجم فرهنگي، فتنه هاي دشمنان از قبيل انواع و اقسام شبكه هاي ماهواره اي و شبكه هاي اجتماعي درصدد انحراف اعتقادي ما هستند،‌گفت: تنها راه رهايي از ظلمت هاي به هم پيچيده فتنه ها و ناتوي فرهنگي دشمنان در دست داشتن چراغ هدايتگر شهدا است.

وي ولايت مداري،‌ پاكدامني،‌ عفت، حجاب، توجه به وظايف اصلي زن بودن و زينبي زيستن را از مهمترين شاخصه هاي بانوان دوران دفاع مقدس نام برد و گفت: بر خلاف الگوهاي تفريطي و انديشه فمنيستي ضد زن در طول تاريخ اين بانوان جامعه اسلامي ايران بودند كه توانستند خوش بدرخشند و الگوي زنان جهان شوند.

دبير كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه بانوان امروز بيش از هر زمان ديگري حتي بيشتر از آقايان در مقابل فتنه هاي دشمنان قرار دارند و برنامه ريزي مضاعفي عليه زنان و دختران در حال وقوع است، گفت: بانوان امروز همچون بانوان جهادگر و ايثارگر دوران هشت سال دفاع مقدس بايد خط شكن باشند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی؛ ساده زیستی، حمایت از ولایت، توجه به فرموده رهبر معظم انقلاب در مساله افزایش جمعیت، پرهیز از هم چشمی و توجه به مدیریت مصرف دورن خانه را مهمترین وظایف مهم زنان در خانواده در شرایط کنونی عنوان كرد.

این عضو فراکسیون زنان مجلس نهم جمعيت را يك بحث جدي در كشور دانست و افزود: بانوان در جامعه اسلامي نبايد بگذارند به هرجهتي حرف مقام معظم رهبري روي زمين بماند.

افتخاري با اشاره به بيانات رهبري در سال جديد گفت: همدلي و همزباني دولت و ملت بايد محقق شود.

وي با تاكيد بر اينكه توليد ملي بايد صورت گيرد، افزود: بايد با حمايت از توليدات داخلي بر داشته هاي خودمان تكيه كنيم تا شعار سال محقق گردد.

عضو کميسیون فرهنگی مجلس با بيان اينكه همه شهدا در وصيت نامه هاي خود به ولايت مداري تاكيد بسياري كردند، گفت: اگر مي خواهيد به وصيت نامه شهدا عمل كنيد و زندگي خوبي را داشته باشيد بايد از رهبري لحظه به لحظه تبعيت كنيد.

0 نظر

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است.*