«بيعت با ولايت» مهمترين شرط «بيعت با شهيدان» است

1dffefr65.jpg

نماينده مجلس خبرگان گفت: بيعت با ولايت يكي از مهمترين شروط بيعت با شهيدان است.

نماينده مجلس خبرگان گفت: بيعت با ولايت يكي از مهمترين شروط بيعت با شهيدان است.

به گزارش ستاد بزرگداشت كنگره سه هزار شهيد استان سمنان، حجت‏الاسلام سيداحمد خاتمي در گردهمايي ايثارگران، رزمندگان و جانبازان استان سمنان كه در سالن ورزشي غدير سمنان برگزار شد، ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهدا و با تقدير از زحمات تمامي دست اندركاران برگزار كننده كنگره بزرگداشت سه هزار شهيد استان سمنان اظهار داشت: مجلس با صفاي شهيدان، مجلس همدلي، محبت و همزباني است.

وي با بيان اينكه شهيدان محور صفا و صميميت هستند، افزود: اين مجلس ديگر نامي از اين گروه و آن گروه و اين جريان و آن جريان نيست و تنها سخن از جريان وفاداري به انقلاب اسلامي است.

نماينده مجلس خبرگان با بيان اينكه همه ما مديون شهيدان هستيم و بر سر سفره شهدا نشسته‏ايم، گفت: آنها كه در راه خدا به شهادت رسيدند در حقيقت بايد گفت تأثير تلاش و كوششان در زمان‏هاي دور همچنان باقي است.

حجت‏الاسلام خاتمي اظهار داشت: خداوند راه بهشت را به مجاهدان قول داده است و آن راه كه راه شهادت است را به آنها نشان داده است.

وي با بيان اينكه بنابر گفته ها تمام شهداي استان سمنان شهداي ميدان معركه و نبرد هستند و اين استان شهيد بمباران و موشكباران ندارد، تصريح كرد: مطمئناً اگر جنگ ادامه مي يافت سمنان و ديگر استانهايي كه موشكباران نشدند توسط موشك هاي شيطاني به نام صدام زير باران خمپاره ها قرار مي گرفت.

نماينده مجلس خبرگان اظهار داشت: حوزه، دانشگاه و ديگر ارگان ها و سازمان ها و اقشار مديون خون شهدا هستند كه آرامش بايسته را آنها سامان دادند و بايد سپاسگزاري كنيم اين كنگره هاي با صفا و با شعور جلوه گر ياد و خاطره ايثارگري هاي شهيدان است.

حجت الاسلام خاتمي با بيان اينكه ‌بزرگداشت شهدا يك تشريفات و مجلس فاتحه خواني نيست، افزود: مجلس شهدا يك مانور و رزمايش است و اين مجالس گوياي اين است كه راه افتخارآميز و سعادتمند شهيدان را پاياني نيست.

وي با بيان اينكه كنگره بزرگداشت شهدا كنگره بيعت با شهيدان است بيعت با زندگان نه با مردگان، گفت: شهيداني كه روحشان در اين مجلس حاضر و ناظر است و امروز مردان عرصه جهاد و شهادت و وفاداران به راه آنها آمده اند بگويند كه ما راه شما را تا آخرين نفس ادامه مي دهيم.

عضو جامعه مدرسين قم گفت: مَثَل ما و مَثَل حيات شهيدان است و حيات شهيدان به ما مي فهماند كه مرده آن است كه نامش به نكويي نبرند.

حجت الاسلام خاتمي با بيان اينكه هدف همه بعثت ها معنويت است، اظهار داشت: عشق به خدا، پاسداري از معنويت از مهمترين مواد بيعت نامه با شهيدان است.

وي با تأكيد بر اينكه روح انقلاب و جان انقلاب ما معنويت است، گفت: مأموريت شبكه هاي ماهواره اي زدودن فضاي معنوي در جامعه ايراني و ديگر جوامع است و دشمنان مي دانند انقلاب اسلامي در گلستان معنويت روئيده است و ذره اي از شعائر معنوي خود عقب نشيني نخواهند كرد.

عضو جامعه مدرسين قم با تأكيد بر اينكه برنامه ريزان فرهنگي غافل نشوند، تصريح كرد: بايد امروز مراقب باشيم شبكه هاي ماهواره اي بيگانه فضاي فرهنگي ما را آلوده نكنند و معنويتمان را به غارت نبرند.

حجت الاسلام خاتمي با بيان اينكه حواسمان باشد فضاي جامعه تبديل به فضاي غفلت از خدا و فرهنگ ايثار و شهادت نشود، اظهار داشت: بيعت با شهيدان اين است كه در حد توانمان تلاش كنيم و مراقب پاكي خود، خانواده،‌ اقوام و خويشانمان باشيم.

وي با بيان اينكه استقامت در مسير شهيدان از ديگر موارد و بندهاي بيعت با شهيدان است؛‌ تصريح كرد: تمام تلاش دشمنان ما امروز متوجه اين شده است كه جامعه اسلامي ما را از راه مستقيم شهيدان منحرف كنند و امت مقام و با نشاط ما را بي نشاط كنند.

امام جمعه موقت تهران با بيان اينكه سومين بيعت ما با شهيدان ذلت ناپذيري و بيعت با عزت است، گفت: ملت ايران ملت علي بوده، هست و خواهد بود؛ چون مؤمن است.

حجت الاسلام خاتمي تصريح كرد: همگان بدانند مذاکرات هسته ای زیر سایه تهدید کشورهای غربی را نخواهیم پذیرفت و اگر با احترام با ملت ايران سخن نگویند، تودهنی خواهند خورد.

وي با اشاره به سخنان ياوه گويان و دشمنان نظام در يكي دو سال گذشته كه همه گزينه ها روي ميز است و حتي بعد از بيانيه لوزان اين سخن غلط را تكرار كردند، اظهار داشت: این احمق ها نمی فهمند که این اظهارات، شور پاسداری ازاسلام را در ما زنده می کند و اگر آمریکا تهدیدات خود را ادامه دهد آنها را به روز سیاه خواهیم نشاند.

حجت الاسلام خاتمي افزود: آمريكا و اسرائيل هيچ غلطي نمي توانند بكنند و اگر نگاه چپي به كشور ما بياندازند موشك هاي 1500 كيلومتري ايران، تلاويو را با خاك يكسان خواهد كرد.

وی در خصوص جنايات آل سعود در يمن گفت: آل سعود تمام سفرای خود را در تمام دنیا بسیج کردند که این جنایت ها را به وجود بیاورند.

امام جمعه موقت تهران با بيان اينكه ايران، ايران عزت، كربلا،  عاشورا و هيهات من الذله است، افزود: ما این تحقیرها را در ایران نمی پسندیم و از مسئولان انتظار داریم موضع شجاعانه و محکمی برابر جنايات سعودی ها داشته باشند.

خاتمی با بیان اینکه آل سعود، نوکر اسرائیل است، افزود: عربستان خبیث با حمایت های اسرائیل آدم کش دارد این جنایت ها را در یمن به وجود می آورد.

نماینده مجلس خبرگان با بيان اينكه ایران از مظلومان عالم دفاع و حمایت می کند و حمايت از مظلومان مرز مذهبي ندارد، گفت: حمايت از مظلومان  عالم حمايت از يك تفكر اسلامي و ناب و قرآني است چرا كه در تفكر قرآني، دين اسلام، ائمه اطهار، قانون اساسي و در پيام شهيدان همه گوياي اين است كه ما امت واحده هستيم و تا انقلاب حضرت مهدي (عج) از مظلومان عالم حمايت مي كنيم.

 

 

0 نظر

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است.*