150عنوان کتاب از شهدای استان سمنان به چاپ رسید

125896.jpeg

به گزارش ستاد خبری کنگره سه هزار شهید استان سمنان، سيد محمد تقي شاهچراغي، فرمانده سپاه استان سمنان دربزرگداشت کنگره شهدای استان سمنان ضمن تقدیر از برگزار کنندگان کنگره سه هزار شهید استان سمنان گفت: ما باید ادامه دهنده راه شهدا باشیم و در این مسیر گام برداریم.

وي  با بیان اینکه کار اجرایی این کنگره بزرگ تقریبا از 10 سال گذشته بصورت سازمان یافته آغاز و در این مدت بالغ بر 24 کمیته کار سازماندهی و آماده سازی این کنگره بزرگ را عهده دار بوده است، افزود: دبیر کنگره سه هزار شهید استان سمنان طی این مدت و در اولین قدم آثار 3000 شهید استان گرداوری شد که گردآوری 170 هزار برگ سند، 145 هزار قطعه عکس شهدا و رزمندگان،1000 حلقه فیلم اعزام،فرهنگ نامه ها،کتاب و...تنها بخشی از این اقدامات بوده است.

شاهچراغی، همچنین شاخصه منحصر به فرد دیگر کنگره را چاپ تمبر یادبود برای تمام شهدای استان سمنان بیان کرد و ادامه داد: در سایر استان ها چاپ تمبر یادبود فقط برای شهدای شاخص انجام می شد ولی در استان سمنان این اقدام برای تمام شهدا اقدام شده که کار بسیار خوب و بزرگی است.

فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان و دبیر کنگره بزرگداشت سه هزار شهید استان گفت: بالغ بر 150 عنوان کتاب از خاطرات 3000 شهید استان توسط کنگره سه هزار شهید استان و سایر نهادها و دستگاههای اجرایی استان به چاپ رسیده است.

 سردار شاهچراغی از پیش بینی نشر 45 جلد فرهنگ نامه شهدای استان خبر داد و گفت: در حال حاضر کار 13 فرهنگ نامه به پایان رسیده و مابقی نیز تا پایان امسال آماده می شوند.

فرمانده سپاه قائم(عج) استان سمنان از تولید 14فیلم مستند از شهدای شاخص استان سمنان خبر داد و خاطر نشان کرد: 7 فیلم مستند عملیتهای دفاع مقدس، تهیه یک فیلم بلند تلویزیونی، تهیه 50 قسمت فتورمان ،60قسمت مسابقات زنده تلویزیونی،و سرود ویژه کنگره که در روز اجلاسیه پخش می شود از دیگر فعالیتهای انجام شده برای برگزاری این کنگره بوده است.

0 نظر

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است.*