زندگی نامه شهید نصرالله(مرتضی) صباغی

download.jpg

چند بار به خواهرهای کوچک تر از خودش گفته بود نماز بخوانید. من هم می گفتم:« سن اونها قانونی نیست و هنوز نماز بهشون واجب نشده.» می گفت:«مادرجان! ازالآن نماز خوندن را یادشون بده اینقدر جلوشان نگید نمار بهشون واجب نشده. کاری کنید خودشون بیان بپرسن نماز چیست و از شما یاد بگیرن.»

پدر جان! می خواهم به جبهه بروم. خواهشمندم که جواب نه ندهید!

پدرجان! فهمیدم که ما در جای گرم و نرم می خوریم و می خوابیم و آن سلحشوران دین اسلام در آن گرما و سرمای جبهه ها دارند برای حفظ دین خدا و کتاب پیامبر می ایستند. من در تاریخ 63/09/16 به جبهه اعزام می شوم و اگر برنگشتم حلالم کنید و مرا ببخشید! اگرآمدم باز هم با شما در غم ها وشادی هایتان شریک خواهم بود.

نصرالله(مرتضی) صباغی اولین فرزند فضل الله، 14فروردین 1350 در محله مسعودیه تهران به دنبا آمد.چون تولدش مصادف با شهادت حضرت امیرالمومنین علیهالسلام بود. او را مرتضی صدا میزدند.شش ساله بود که به سمنان منتقل شدند.دوم راهنمایی بود که از طرف لشکر هفده علی بن ابیطالب به مدت چهار ماه اعزام شد او به عنوان تکورانجام وظیفه می کرد.

در چهارم فروردین 1364 در منطقه عملیاتی شرق دجله به شهادت رسید. چهار روز بعد از شهادت در گلزار شهدای امامزاده یحیی علیه السلام در سمنان تشییع و به خاک سپرده شد.

منبع: کتاب فرهنگ نامه شهدای استان سمنان

0 نظر

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است.*