زندگی نامه شهید محمود اخلاقی

5762.jpg

زندگی نامه

محمود اخلاقي در سال هزار و سیصد و سی و پنج از پدر و مادري متدين و مذهبي در سمنان متولد شد. فوق ديپلم داشت و در روستاي چاشم به شغل معلمي مشغول شد. در سال پنجاه و دو فعاليت سياسي‌اش را آغاز کرد. در مقابل ساواک ايستاد و نقش مهمي در پيروزي انقلاب داشت. عضو بسيج شد و زماني که ضدانقلاب در کردستان لانه کرد، حاج محمود در مقابلشان ايستاد. در سال پنجاه و نه ازدواج کرد، يک دختر و دو پسر از او به يادگار ماند. بعدها عضو سپاه شد. ارتفاعات قلاويزان و مقر دهکده چنگوله در مهران به اين فرمانده دلاور گردان موسي‌بن جعفر افتخار کرده و از نزديک شاهد رشادتهاي او بوده است. به خاطر داشتن لياقت، از فرماندهي گردان تا فرماندهي تيپ را پشت سر گذاشت. در کارهاي نظامي استعداد داشت. به جنازه‌هاي به جا مانده از شهيدان در منطقه اهميت زيادي مي‌داد و تا جايي که امکان داشت پيکرشان را عقب مي‌آورد. در عمليات کربلاي يک چشمش را از دست داد. در عمليات بدر از ناحيه پا مجروح شد. قبل از شهادت به خاطر ترکش‌هاي زيادي که در بدنش بود، توان حرکت نداشت. سرانجام در هفتم مرداد شصت و هفت در عمليات مرصاد به شهادت رسيد.

 

وصیت نامه

بسم‌الله الرحمن الرحيم

انالله و انا اليه راجعون

با سلام و درود به آقا امام زمان و نائب بر حقش امام خميني و قائم مقام رهبري.

خدايا! تو خود شاهد بودي که فقط براي رضاي تو و دفاع از اسلام به جبهه رفته‌ام. از تمام دوستان و آشنايان مي‌خواهم گوش به فرمان رهبر انقلاب باشند.

از پدر، مادر، برادران، خواهران، دوستان و همچنين از همسرم مي‌خواهم که اگر از اين جانب بدي ديده‌اند مرا ببخشند و از همسرم مي‌خواهم که از فرزندانم خوب مواظبت و آنها را خوب تربيت کند.

مدت ده سال روزه و پنج سال نماز براي اين جانب بگيرند.

در آخر از خداوند متعال خواستارم که گناهانم را ببخشند.

والسلام- 27/9/66

خاطره ای به نقل از مادر شهید

بچه‌ام در عمليات بستان پايش مجروح شد. در کربلاي پنج بدنش سوخت. توي عمليات ديگر ترکش تنش را آبكش کرد، اما آرزو به دلم ماند که تو اين همه سختي‌ها فقط يک آخ بگوید.

0 نظر

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است.*