دل نوشته ای عمیق از سردار شهید حاج حسن شاطری

siHfxM_535.jpg

سلام برآدم و پيامبران اولوالعزم،سلام بر تمام پيامبران و صالحان و امامان تا حجت خدا مهدي فاطمه (س)سلام بر علي و صلحا  و بزرگان دين كه به امانت اسلام محمد  (ص)را با هزاران زحمت به ما رساندند. سلام بر خميني (ره) عزت بخش و احياگر اسلام ناب محمدي و  درود   و سلام بيكران بر جانشين بر حقش امام خامنه اي حفظه الله كه سلاله اي پاك و ناب و شايسته براي  چنين  امام و مردماني  پاك سرشت است.

تازه داشتيم در سال هاي اوليه دهه  50 راه ورسم و افكار غربي و غير اسلامي مي آموختيم كه بيدارمان كرد و  به سوي خود كشاند،خدايا در برابر  عظمت خون ابا عبدالله الحسين و اصحابش ودر برابر خونهاي بزرگان شيعه كاري  نكرديم  و شرمنده ايم.خدايا دستمان بگير تادر طراط مستقيم طي طريق كنيم،اي خداي بزرگ كه از سوي پيامبران و امامان در عصر حاضر به همراه،خميني  كبير و خامنه اي عزيز به اسلام و مسلمين و شيعه عزت دادي ،بيدارمان بكن. دستمان بگير قدر شناس اين نعمت بزرگ باشيم. آه ،شيطان چگونه و در جوامع اسلام فعال است و ما غافل، بهاء  غفلت از نعمت ،قهر خداست و  بيراهه  رفتن و از هدف دور ماندن.  بيائيد فراموش كنيم دنيا ووسوسه هاي دنيايي  را، اسلام همه چيز ماست دنيا و آخرت رفاه تفريح  و لذت و آخرت  همه را در اسلام جستجو كنيم . بيائيم تعارفات  و رودربايستي  ها را كنار بگذاريم  وسخت نگيريم.  بيائيم چشم  و هم چشمي را  كنار گذاشته خودمان باشيم. بيائيد همديگر را باور كنيم و به همديگر احترام قلبي   بگذاريم. بيائيم ريا و ظاهركاري را كنار بگذاريم، راحت باشيم،بيائيم استعداد يابي كنيم و خود را در راستاي استعداد خدادادي هدايت كنيم. بيائيم قدر نعمتي  كه خدا در آستانه  قرن 21 به ما داده  ارج نهيم و حقش را ادا كنيم.ببينيم ما چه بايد باشيم . بيائيم موانع ارتقاء  و  پيشرفت   (تعصبات) را كنار گذاريم . بيائيم برنامه اي شويم  و خودمان را به كار و حوادث متعاقب آن نسپاريم.   بيائيم  كار را در  خدمت بگيريم نه اينكه  كار ما را  به خدمت بگيرد.

بار پروردگا را ،نتوانستيم بنده خوبي براي  تو باشيم شرمنده و روسياهيم ،حق بندگي را  نتوانستيم اداء كنيم در برابر اين همه نعمت هميشه خود را طلبكار دانستيم. اگرهمه ثروت عالم را مي دادي وعقل  ، هوش ،چشم ،گوش ، زبان نمي دادي جوارح مختلف را هر كدام نمي دادي پس  چه  مي دادي ً،؟!عزيزان  چه نعمتي  وچه ثروتي بالا تر از تندرستي و صحت وسلامت .بيائيم شكر گذار خداي بزرگ باشيم، انقلاب ،امام عزيزمان ،نعمتي بود كه مارا  از پرتگاه انحرافات نجات داد و به مسير انقلاب كشاند و جنگ تحميلي بود كه علي رغم تلخي هايش كشور را  وملت و  جوانان ما را بيمه كرد.

مسئولين بايد قدر شناس مردم باشند كه برترين انسانهاي عصر كنوني اند. بيائيد كرامت انسانها را حفظ كنيم.انقلاب ما  از سيستم اداري ما سالها جلوتر  است .بيائيد همزمان با كنترل ،از نظر معنوي روي مردم كار كنيم و به همديگر اطمينان كنيم و پيشرفت ديگري را  پيشرفت خود بدانيم و مانع پيشرفت يكديگر بخاطر تنگ نظري نشويم. جامعه را غير پليسي هم مي شود با فرهنگ سازي درست اداره كرد.والسلام.

 

حاج حسن شاطري

0 نظر

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است.*